Cyril Svoboda

JUDr. Cyril Svoboda
Volební kraj: Hlavní město Praha
Klub: KDU-ČSL
Poslanecká sněmovna (1998 - 2002), (2002 - 2006), ( od 2006)

Osobní údaje:
Narodil se 24. 11. 1956 v Praze. Je ženatý a s manželkou Věnceslavou, která pracuje jako lékařka, má čtyři syny – Vojtěcha, Václava, Radima a Norberta. Jazykové znalosti: angličtina, francouzština, ruština, pasivně švédština

Vzdělání:
1972 – 1976 - Gymnázium v Libni
1976 - 1980 - Právnická fakulta University Karlovy v Praze

Zaměstnání a veřejná činnost:
Září 1980 – červenec 1983 - odborný referent ve státním podniku Transgas
Červenec 1983 – únor 1990 - státní notář
Únor 1990 - červenec 1992 - poradce místopředsedy a poté předsedy federální vlády ČR pro problematiku lidských práv, restitucí a vztahů mezi státem a církvemi
Od r. 1992 členem Evropské komise Demokracie prostřednictvím práva při Radě Evropy (tzv. benátská komise)
Červenec 1992 - červenec 1998 - místopředseda Legislativní rady české vlády
Červenec 1992 – prosinec 1992 – místopředseda vládního expertního týmu pro návrh nové české ústavy
Červenec 1992 - červenec 1996 – náměstek ministra spravedlnosti ČR
Červenec 1996 – leden 1998 - náměstek ministra zahraničních věcí, hlavní vyjednavač pro EU
Leden 1998 - červenec 1998 - ministr vnitra ČR
Září 1998 – září 2002 – poslanec PS PČR; člen a poté předseda petičního výboru PS PČR, člen stálé delegace do Parlamentního shromáždění Rady Evropy, člen stálé komise pro kontrolu činnosti BIS, od ledna 2001 byl předsedou Výboru pro jednací řád a imunity Parlamentního shromáždění Rady Evropy.
Červen 1998 – září 2006 – odborný asistent na Právnické fakultě University Karlovy, katedra ústavního práva
1996 – 1998 - Člen vědecké rady Právnické fakulty UK a Fakulty mezinárodních vztahů VŠE Praha.
Září 2002 – červen 2006 – poslanec PS PČR, předseda petičního výrobu
2006 – leden 2007 - místopředseda zahraničního výboru PS PČR
Červenec 2006 – září 2007 místopředseda vlády ČR (2002 – 2004), ministr zahraničních věcí ČR
Od června 2006 - poslanec PS PČR
Od ledna 2007 – ministr vlády ČR, předseda legislativní rady vlády ČR

Politické funkce:
V listopadu 1995 vstoupil do KDU-ČSL, v květnu 1999 byl zvolen jejím prvním místopředsedou.
V době od 28. 1. 2001 - 31. 3. 2001 vykonával funkci lídra Čtyřkoalice
V období 26. 5. 2001 - 8. 11. 2003 vykonával funkci předsedy KDU-ČSL
V době od 8. 11. 2003 – 28. 8. 2006 vykonával funkci místopředsedy KDU-ČSL

Publikační činnost:
Je spoluautorem knihy „ČR Komentáře k Ústavě České republiky a učebnice ústavního práva na PF UK“ a autorem knihy „Zákon o mimosoudních rehabilitacích v otázkách a odpovědích“ Publikoval řadu odborných studií z oblasti legislativy a zahraniční politiky.

Zájmy a záliby:
Literatura, sport – běh, lyžování, plavání, cyklistika

Věk: 60
Narození: 24. 11. 1956 , Praha, Československo
Znamení: střelec  
Výška: 190 cm

4 se líbí, 73 se nelíbí