Miroslav Škaloud

RNDr. Miroslav Škaloud
Pol. příslušnost: ODS
Volební obvod: č. 21 - Praha 5
Zvolen za: ODS v roce 2002
Mandát: 02.11.2002 - 02.11.2008

Své dětství až do dospělosti jsem prožil v Praze, na Žižkově. Základní školu Na Pražačce, později v Jeseniově ulici jsem navštěvoval v letech 1954 - 1963. Po té jsem se vyučil strojním zámečníkem v ČKD Dukla Praha v Karlíně, kde jsem také po vyučení pracoval. Při zaměstnání jsem absolvoval střední školu a v roce 1968 jsem byl přijat na matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy.
V roce 1974 jsem ukončil studia na MFF UK v Praze, obor teoretická fyzika. Vojenskou základní službu jsem absolvoval v letech 1974 - 1975. V letech 1975 - 1992 jsem pracoval jako výzkumný a vývojový pracovník v ČKD Polovodiče v Praze 4. Po roce 1992 jsem se věnoval podnikání v oblasti obchodu a zaměstnával jsem několik lidí.

Po listopadu 1989 jsem se podílel na vzniku Občanského fóra v Praze 5 na Smíchově, v roce 1991 na vzniku Občanské demokratické strany. V roce 1994 jsem byl za tuto stranu zvolen členem Zastupitelstva MČ Praha 5 a zároveň působil jako místostarosta Městské části Praha 5. V následujících komunálních volbách roce 1998 jsem byl zvolen starostou Městské části Praha 5. Tuto funkci jsem vykonával do listopadu r. 2002.
V senátních volbách, které se konaly 25 a 26.10.2002 (první kolo) a 1 a 2. 11. 2002 (druhé kolo) jsem byl zvolen senátorem za obvod č. 21.

Byl jsem dělníkem, výzkumným pracovníkem, podnikatelem-živnostníkem [zaměstnancem i zaměstnavatelem], starostou a nyní zákonodárcem.

Zdroj: www.skaloud.net

Věk: 69
Narození: 21. 2. 1948 , Praha, Československo
Znamení: ryby  

1 se líbí, 7 se nelíbí