Dana Bérová

Ing. Dana Bérová byla druhou českou ministryní informatiky. Není členkou žádné politické strany. Hovoří anglicky, německy a rusky. Jejím bývalým manželem je Jan Dobrovský, vlivný lobbista, se kterým má syna.

Kariéra do roku 2003
Je absolventkou oboru Automatizované systémy řízení na pražské Vysoké škole ekonomické. V letech 1987 až 1989 studovala mezioborové studium na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy. Dříve pracovala jako manažerka, specialistka v mediálních a televizních společnostech nebo konzultantka. Byla také redaktorkou Československé televize a České televize, ekonomickou ředitelkou Správy majetku Karla Schwarzenberga, zastávala rovněž funkci programové ředitelky regionální televizní stanice TV 3. Je spolumajitelkou obchodní společnosti Sanu Babu s. r. o., která dováží zboží především z Indie a Nepálu.

Kariéra po roce 2003
Na Ministerstvu informatiky působila od roku 2003 do roku 2006, ministryní (nahradila Vladimíra Mlynáře) se stala 25. dubna 2005. Jako ředitelka sekce e-Government a náměstkyně ministra Mlynáře zodpovídala za projekty využívání informačních technologií ve veřejné správě (např. Portál veřejné správy) a za oblast mezinárodní spolupráce především ve vztahu k Evropské unii.

Po svém odchodu z ministerstva neúspěšně usilovala o post ředitelky České pošty.

V lednu 2007 se stala ředitelkou pro rozvoj obchodu poradenské firmy Gartner, která se zaměřuje na oblast komunkačních a informačních technologií.

Věk: 53
Narození: 25. 4. 1967
Znamení: býk  

4 se líbí, 0 se nelíbí