Dušan Kunovský

Dušan Kunovský se narodil v rodině stavbařů, jeho matka vystudovala architekturu.

Dušan Kunovský vystudoval práva na Univerzitě Karlově v Praze. Ve studiích pokračoval na univerzitě v Cambridgi. Získal stipendium samotného prince Charlese. Po návratu domů nastoupil v advokátní kanceláři. Začal podnikat ve svých 23 letech.

V roce 1994 založil Dušan Kunovský developerskou firmu Central Group. V tomto roce začínaly fingovat normální tržní vztahy a dalo se začít i bez finančních prostředků. Začal sám s jednou asistentkou, která mu vedla první agendu. Později se připojil stavební inženýr a postupně vznikal tým. Dušan Kunovský se svými kolegy uzavírali smlouvy s majiteli pozemků, zajistili rozdělení parcel a jejich rozprodej. Kupující se začínali ptát i na stavbu domů. Dušan Kunovský si spočítal, že je jednodušší, když vše zajišťuje jedna firma. Tak začali i se stavbou rodinných domů. Postupně přešli k menším bytovým projektům až se dostali k velkým, jako např. Zahradní Město nebo Zličín. Nyní firma staví v Praze tisíce bytů. Firma zvedla úroveň standardního vybavení i u nejlevnějších bytů. V základní ceně je plovoucí podlaha, zabezpečovací zařízení s připojením na pult centralizované ochrany, výběr ze 30 druhů koupelen. Firma má za sebou devadesát dokončených lokalit. Hodnota firmy je odhadována na 10 mld Kč. Nedávno prodal Dušan Kunovský 10% švýcarským investorům za 1 mld Kč.

Dušan Kunovský vytvořil tým spolupracovníků, kterým může věřit. Sám schvaluje výkupy pozemků a hlavní architektonické plány. Jeho kolegové řídí běžný chod firmy. Dušan Kunovský se snaží, aby jeho firma byla vnímána jako věrohodná. Chce, aby firma ještě více posílila. Nyní se snaží proniknout i do Ruska.

Firma zvýšila v minulém roce hrubý získ o 40% na 640 miliónů Kč, prodala 1400 nových bytů a domů za více jak 5,8 mld Kč.

Dušan Kunovský je zatím svobodný a bezdětný. Se svojí přítelkyní bydlí nedaleko Vyšehradu v Praze. Byt s výhledem na Pražský hrad má v pronájmu.
Rád cestuje jen tak s batohem do hor, navštívil Himaláje i řadu exotických zemí. Nemá rád okázalost, extrémy a předvádění se. Se svými starými kamarády chodí na pivo do stejných hospod jako před lety. Jedinou extravagantnější věcí je automobil zn. Porsche Carrera.

Věk: 48
Narození: 22. 11. 1971 , Praha, Československo
Znamení: štír  

17 se líbí, 7 se nelíbí