Larry Page

Larry Page se narodil v Lansingu ve státě Michigan 26. Března 1973 do židovské rodiny. Larry se stal počítačovým expertem už na vysoké škole a je spoluzakladatelem společnosti Google Inc. – největší světové internetové firmy. Časopis PC World vydal článek kde jeho i druhého spoluzakladatele Googlu Sergeye Brina označuje za jedny z 50 nejdůležitějších osob internetového rozhraní.

Page prošel na univerzitě v Michiganu s vyznamenáním a také úspěšně zakončil standfordskou Univerzitu. Internetem byl fascinován už od 6 let. To ho nepustilo ani v pozdější době a stal se posedlý technologiemi a podnikáním.

Spolu se Sergeyem Brinem zkoumali matematické propojení mezi jednotlivými weby. Přišli s myšlenkou, že vyhledávač, který by vyhledával podle vztahů mezi jednotlivými weby, by měl mít mnohem lepší výsledky, než dosavadní vyhledávače, které řadily své výsledky podle počtu výskytu hledaného slova na samotné stránce.

V září 1997 si koupili doménu google.com a hned rok poté z firmy vytvořily akciovou společnost, která měla sídlo v garáži.

Aktuálně je Larry prezidentem přes produkty společností Google a jeho jmění je odhadováno na 20 miliard dolarů (částka hodně závisí na pohybu akcií).

Věk: 48
Narození: 26. 3. 1973 , East Lansing, Michigan, USA
Znamení: beran  

5 se líbí, 1 se nelíbí