Pavel Sušický

MUDr. Pavel Sušický
Pol. příslušnost: ODS
Volební obvod: č. 31
Zvolen za: ODS v roce 2004
Mandát: 13.11.2004 - 13.11.2010

Od roku 1974 jsem ženatý, manželka Sylvie pracuje jako ředitelka ústeckých jeslí. Dcera Veronika studuje lékařskou fakultu. Mám bratra Jiřího, který do zrušení ORL oddělení v Chomutově pracoval jako přednosta a sestru Jitku, učitelku, která je již v penzi. Oba moji rodiče již zemřeli.

V rodném Chomutově jsem vychodil základní školu a v roce 1969 složil maturitu na tamějším gymnáziu. V letech 1969 - 1975 jsem studoval lékařskou fakultu UK v Plzni, kterou jsem zakončil promocí a získal titul MUDr. Tentýž rok jsem se začal specializovat v chomutovské nemocnici jako oční lékař. Složil jsem atestaci z očního lékařství a zde také provedl svou první operaci šedého zákalu, kterých jsem do dneška operoval téměř 7 tisíc. V roce 1979 jsem nastoupil do Masarykovy nemocnice a přestěhoval se do Ústí nad Labem. V Masarykově nemocnici již 11 let pracuji jako primář oční kliniky. Předtím jsem měl funkci krajského ordináře pro zelený zákal a zástupce primáře. Vedle oční mikrochirurgie jsou mými „očními láskami“ zejména zelený zákal a zánětlivá onemocnění oka. V posledních letech se také věnuji laserovému odstraňování dioptrických vad oka.

Publikoval jsem 36 odborných prací v našich i zahraničních lékařských časopisech. Jsem členem prestižních evropských i amerických společností pro oční mikrochirurgii a pro zelený zákal. Založil jsem také dnes již 11-letou tradici Ústeckého oftalmologického dne, kde se setkává řada odborníků z celé republiky. Mám dvě atestace z oftalmologie a absolvoval jsem celou řadu odborných stáží.

V době studií na gymnáziu jsem s přáteli založil tzv. Divadélko pro 30 v Chomutově, kde vystupovala řada lidí a umělců - např. Karel Kryl, Vlastimil Třešňák a jiní, které pak okupace sovětských vojsk zahnala do emigrace či kotelen.

Rok 1968, okupace sovětskými vojsky a tuhá léta tzv. normalizace – to vše bylo pro mne velkým šokem a myslím, že toto trauma já i jiní z mé generace pociťujeme dodnes. Obrat v roce 1989 mne pak znovu vrátil ke skutečnému zájmu o společenské dění. Až do roku 1993, kdy jsem vstoupil do ODS jsem nebyl politicky organizován v žádné politické straně, nikdy jsem nebyl ani kandidátem KSČ. Od roku 1991 jsem po 3 volební období pracoval v městském zastupitelstvu, a to jako člen Rady a Zastupitelstva městského obvodu Ústí nad Labem – město. Do nedávna jsem byl členem sociálně – zdravotní komise Magistrátu města Ústí nad Labem. V komunální politice jsem tak získal řadu zkušeností i osobních kontaktů.

Mám velmi úzký vztah k ústeckému regionu, ve kterém jsem se narodil a celá léta žiji. V Ústí nad Labem jsem již 25 let, město jsem si oblíbil, žil jsem v něm v dobách, kdy se zde doslova téměř nedalo dýchat. Mám radost z probouzení se města k životu, z opět rostoucí přírody. Co mne velmi trápí, jsou těžké zdravotní následky lidí, které způsobila devastace přírody a ovzduší v předchozím režimu. Chci se podílet na rozvoji zdravého města Ústí nad Labem svými zkušenostmi i kontakty, které jsem si za léta působení v medicíně získal. Chci podporovat všechno pro tzv. zdravý životní styl.

K mým koníčkům patří vedle politiky také turistika, příroda a psi. Dříve jsem aktivně sportoval, lyžoval a hrál stolní tenis. Dnes jsem vášnivým turistou, rekreačním lyžařem, obdivovatelem přírodních krás a milovníkem zvířat. K mým oblíbeným koutům patří Tisské stěny a České středohoří, kde také většinou relaxuji. Velice rád fotografuji, a to především přírodní a historické krásy naší země. Jsem sběratelem starých přístrojů, s láskou udržuji sbírky starých vyšetřovacích přístrojů po svém učiteli primáři Johnovi, Csc.

Zdroj: www.susicky-ul.cz

Věk: 70
Narození: 11. 1. 1951 , Chomutov, Československo
Znamení: kozoroh  

3 se líbí, 1 se nelíbí