Sean Combs

Raper Sean Combs je hudební producent, podnikatel, herec a oděvní návrhář, který jako velmi zdatný byznysmen se v hodnocení nejvlivnějších populárních osobností ocitl na devátém místě (seznam sestavil magazín Forbes).

Sean Combs vyrůstal poblíž Bronxu v severní části New Yorku. Když mu byly tři roky, pravděpodobně příslušníci znepřáteleného gangu zastřelili jeho otce. Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se Sean vydal v jeho stopách. Úspěšně vystudoval soukromou katolickou střední školu a rozhodl se pokračovat ve studiu na univerzitě. Tam ho však začal neodolatelně přitahovat černošský rap, a tak ze studií nakonec zběhl.

Začal si zprvu vydělávat jako promotér, poté navázal vztahy s labelem Uptown Records a nakonec založil vlastní značku Bad Boy. Na tomto labelu vydali své první singly a alba Craig Mack a Notorious B.I.G.. Z těchto nahrávek se okamžitě staly celoamerické hity. N. Diddy, jak si tehdy Combs říkal, Posléze podepsal nahrávací smlouvy i s dalšími umělci. Jeho jméno stojící za veleúspěšnou značkou Bad Boy mu dalo šanci produkovat alba známých muzikantů a velkých osobností.

V druhé polovině devadesátých let panovala velká rivalita mezi rapery z východního a západního pobřeží.Navzájem se zesměšňovali, uráželi a hrozili likvidací. Došlo i k vraždám. Hudební byznys náhle zjistil, 6e jedna z nejpopulárnějších odnoží současné americké hudby, rap a hip hop hru na gangstery nepředstírá, ale ji skutečně žije. Došlo k mnoha polemikám a soudům a jejich přeživší zástupci se ocitli najednou v jiném mediálním světě.

Týkalo se to i Seana Combse (tehdy Puff Daddyho). V následujících letech se snažil ze sebe smýt nálepku zlosyna. Začal přispívat na charitu, hodně peněz věnoval nadaci Patricia Kirby Foundation, která se zaměřuje na boj proti anorexii a bulimii u mládeže.

V prosinci 1999 navštívil Combs se svou přítelkyní Jennifer Lopezovou noční klub na Manhattanu a během večera došlo ke střelbě. Sean byl obviněn z nelegálního držení zbraně, ale všechna obvinění byla nakonec proti němu stažena. Poté se na něho vrhla média, ale on si jen změnil jméno a zatvrzele mlčel.

Znovu se vrátil k charitě. V roce 2003 běžel newyorský maraton vydělal dva miliony dolarů, které věnoval na newyorský vzdělávací systém. O rok později se aktivně zapojil do kampaně Vote or Die, která podněcovala mladé lidi, aby šli k prezidentským volbám. Následně se však zjistilo, že sám vůbec nevolil.

Neustále má drobné prohřešky se zákonem, na jeho největší prohřešky a jejich "zametení pod koberec" se však pomalu a potichu zapomnělo. Proto se Combs mohl nerušeně věnovat rozšiřování svých firem a aktivit, což mu umožnilo dostat se na špici amerického showbyznysu.

Sean Combs je velmi zdatný obchodník. O jeho schopnostech svědčí i rychlý až bombastický úspěch labelu Bad Boy, který v roce 2005 prodal firmě Warner Music, ale nadále v něm má vysokou manažerskou pozici.

V posledních letech založil oděvní značku Sean John, pro niž sám navrhuje oblečení. Vlastní filmovou produkční společnost a dvě restaurace, které pojmenoval po svém synovi Justin´s.V roce 2002 začal produkovat
.
Coms velmi touží být hercem. Hraje na Broadwayi, objevil se např. ve filmech Ples příšer nebo Carlitova cesta. S oblibou vyhlašuje, že by se chtěl stát prvním černým Jamesem Bondem.

V roce 2006 vydal své poslední album Press Play, které se hemží slavnými jmény. Hostuje na něm např. Christina Aguilera, Mary J. Blige, Jamie Foxx či Brandy.

Věk: 50
Narození: 4. 11. 1969 , New York, USA
Znamení: štír  
Výška: 180 cm

10 se líbí, 2 se nelíbí